Vozíte ve svém autě osoby, které máte rádi a na kterých Vám záleží? Zkuste si na vlastní kůži jízdu na sněhu, ledu či vodě, zkroťte neovladatelný automobil. Naučte se řešit nepředvídatelné krizové situace na silnicích. Někdy totiž stačí vteřina a všechno může být jinak. Nabízíme Vám ojedinělý zážitek a zároveň praktickou zkušenost, vyzkoušejte zážitek škola smyku Most.


Ve škole smyku Most názorně cvičíme a ukazujeme, jak připravit sebe a své vozidlo na krizové situace. Co by měl každý řidič vědět o svém vozidle, jak vozidlo reaguje ve výjimečných situacích. Připomínáme základní znalosti z fyziky, jak působí odstředivé síly na vozidlo, reakční a brzdné dráhy, adheze pneumatik nebo vliv nákladu na vlastnosti vozidla. Instruktážní filmy a animace vozidel v nebezpečných situacích jsou součástí školy smyku Most.

Škola smyku Most se skládá ze dvou částí, z teoretické části a praktického výcviku. Teoretická část probíhá na učebně v délce cca 1,5 – 2 hodiny. K dispozici budete mít moderní projekční techniku. Formou výkladu a diskuze se účastníci seznámí se základními zásadami techniky jízdy a reakcemi v krizových situacích (v závislosti na druhu vozidla i způsobu jízdy podle zaměření řidiče). Praktický výcvik v délce 4 hodin se provádí na cvičných kluzných plochách pod dohledem instruktorů. Instruktoři postupně seznamují účastníky školy smyku se způsobem jízdy daným druhem vozidla, s praktickým ověřením a osvojením poznatků z teoretické části. Po celou dobu instruktoři komunikují s účastníky vysílačkami. Po absolvování školy smyku Most obdrží účastníci „Účastnický list“.

Škola smyku Most je vhodná pro muže i ženy, jakéhokoliv věku. Musíte být držitelem řidičského průkazu platného v době kurzu na území České republiky. Řidičský průkaz musíte předložit ke kontrole. Před začátkem školy smyku a během kurzu je zakázáno požít alkoholické nápoje a návykové látky.

Škola smyku Most je navíc i praktický dárek, který Vám v budoucnu může zachránit život.