Vyzkoušejte si několik hodin v kůži pilota! To, co bylo do dneška pouze dětským snem, se vám může konečně splnit. Nebo alespoň částečně. Letecké trenažery v Praze nabízejí prožít let tak, jak ho prožívají profesionální piloti každý den – v pohodlí kapitánského křesla v kokpitu, který je přesnou kopií kokpitu opravdového letadla.

Před vaším prvním letem nejprve projdete školením, při kterém vám zkušený pilot vysvětlí jak se letadlo ovládá, jak správně vzlétnout, udržovat směr i přistát. A když už vše důležité víte, můžete nastartovat motory a vyrazit! Ve chvíli, kdy simulace na trenažéru začne, máte opravdu autentický pocit letu. Trenažér vydává stejné zvuky jako opravdové letadlo a při startu se opravdu nedá poznat, že ve skutečnosti stále stojíte na pevné zemi.

Nácvik budoucích pilotů i zkušební lety pro letecké nadšence probíhají v Praze. Zájemci o tento zážitek si mohou vybrat z několika variant letů a dokonce i mezi různými letadly. Můžete si vyzkoušet například lehčí Cessnu, nebo velký dopravní Boeing 737. Ať už si vyberete let Cessnou nebo Boeingem, dostanete na výběr z několika scénářů, a také si budete moci vybrat dobu trvání – obvykle se pohybuje mezi čtyřiceti pěti minutami až několika hodinami. Cessna nabízí například scénáře nazvané „Můj první let,“ který se hodí pro úplné začátečníky, nebo „Cestu kolem světa.“

V Boeingu budete mít na výběr z několika leteckých cest, které si můžete prolétnout a vyzkoušet. Většinou se jedná o kratší letecké trasy, například mezi Prahou a Brnem, Bratislavou nebo Berlínem.

Čas strávený v leteckém trenažeru je splněným snem každého milovníka letadel a tak neváhejte a udělejte radost sobě či svým blízkým. Užijte si alespoň chvíli v kůži profesionálního pilota. Při vašem příštím letu budete přesně vědět, co se v kokpitu odehrává.